Cezaevinden İlk Görüntü!

Sosyal medyadaki lüks paylaşımları başlarını yakan güzellik merkezi sahibi Dilan Polat ve Engin Polat kasımdan ayından bu yana cezaevinde tutuklu bulunuyor.

Anadolu Adliyesi’nde Dilan Polat, Engin Polat ve Sezgin Polat başta olmak üzere diğer tüm tutukluların olağan tutukluluk incelemesi yapılmıştı. Haklarında yürütülen suçtan elde edilen malvarlığı değerlerini aklama, yasa dışı bahis ve diğer atılı suçların niteliği gereği her biri için ayrı ayrı tutukluluk hallerinin devamına karar verilmişti.

SON GÖRÜNTÜSÜ ORTAYA ÇIKTI

Polat çiftinin cezaevindeki halleri merak edilirken Engin Polat’ın yeni bir görüntüsü ortaya çıktı. Engin Polat’ın cezaevi görüşünde çekilen fotoğrafı paylaşıldı.

İşte o görüntü:

NE OLMUŞTU?

Sosyal medya fenomeni Dilan Polat, lük yaşamının her anını takipçileriyle paylaşıyordu. Uçak kiralaması, saçına dolardan yaptığı buketler ve son olarak günde 750 bin TL harcadığını söylemesi Polat çiftinin adeta başını yaktı. Dilan Polat’ın tartışmalı açıklamalarının ardından MASAK incelemesine takıldı.

İstanbul merkezli 6 ilde 1 Kasım’da düzenlenen operasyon ile devamındaki operasyonlarda Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın da aralarında bulunduğu 24 şüpheli gözaltına alınmıştı.

Soruşturma kapsamında daha önce şirketlerinde yapılan aramalarda dijital materyal ve defterlere el konulan Polat çiftinin de yer aldığı şüphelilerle ilgili MASAK ön inceleme raporu hazırlanmış, raporda tasfiye halindeki 3 firmadan aile bireylerine ait şirketlere sözde ticaret karşılığında sahte fatura kesilmesi yöntemiyle 200 milyon lira para girişi olduğu belirlenmişti.

Soruşturma kapsamında çalışmalarını sürdüren ekipler, Dilan ve Engin Polat’a ait bir medikal şirketin Ankara’da başka bir firmaya isim hakkını verdiğini, bu firmanın hesabındaki 1 milyon 800 bin liranın da ortakların kişisel hesaplarına aktarılmaya çalışıldığını tespit etmişti.Dilan Polat, Engin Polat ve Sıla Doğu’nun da aralarında bulunduğu şüphelilerden 16’sı tutuklanmıştı. Hakimlik, 27 şirkete kayyum atanmasına hükmetmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x