Adnan Oktar’ın Al Pacino ve Robert de Niro’lu savunması

Adnan Oktar silahlı Suç Örgütü’nün finans yapılanmasına yönelik aralarında Adnan Oktar’ın da bulunduğu 4’ü tutuklu, 42’si firari 72 sanık hakkında açılan davanın görülmesine başlandı. İstanbul 1.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya bu dava kapsamında tutuksuz olan sanık Adnan Oktar katılmadı. Tutuklu sanıkların savunmalarıyla başlayan duruşmada ilk olarak ‘Sado’ kod isimli Ali Sadun Engin ilk olarak savunma yaptı.

FAALİYETLERİMİZİN ÜSTÜ KAPATILMAYA ÇALIŞILIYOR”

Özellikle ABD ve İsrail ile örgüt arasında köprü vazifesi kurarak konuşmacı olarak yer aldığı iddia edilen sanık Ali Sadun Engin, hayatının ‘Öncesi’ ve ‘Sonrası’ olarak ikiye ayrıldığını söyleyerek, “Ben seküler bir ailede büyüdüm. Maneviyattan uzak bir hayat yaşıyordum. Sonra arkadaşlarımla tanıştım. Hayatım değişti. Allah rızası için yaşamaya başladım. 40 yıldır Allah yolunda yaptığımız faaliyetlerimizin üstü kapatılmaya çalışılıyor. Biz karakolun yolunu bilmezdik. Ben ülke ülke gezip herkese hizmetlerimizi anlattım” dedi.

“AL PACİNO VE ROBERT DE NİRO’YA HİZMETLERİ ANLATTIM”

Ünlü oyuncu ve müzisyenlere telkinde bulunduğunu anlatan Engin, “İngiliz müzisyen, şarkıcı ve söz yazarı Cat Stevesn ile tanıştık, yeni adı Yusuf İslam, kendisine telkinde bulunduk, İslam’a gelmesi için. Kendisini davet ettik, Adnan Oktar ile tanıştı. Acun Ilıcalı’nın ağabeyi ile beraber bütün Asya’yı beraber gezdik. Oralarda hizmetlerimizden bahsettik. Al Pacino ve Robert De Niro gibi isimlere hizmetlerimizi anlattım. Birebir sohbetimiz var. Ya ben gidiyorum Al Pacino ile konuşuyorum sonra gidiyorum AVM’de kadın mı kovalıyorum. Bu nasıl mantık. Adnan bey yazdığı kitaplardan bir kuruş bile telif almamıştır, alsaydı şu anda milyoner olurdu” dedi.

“TEK AMAÇLARI MENFAAT VE EVLİLİK”

Tutuklu sanık Orkun Şimşek yaptığı savunmada cinsel taciz suçlamalarını müştekilerin cezaevine girmemek için söylediklerini iddia eden Durmuş, “Buraya gelen kadınların tek amacı menfaat sağlamak ve evlilik. Bu kadınların cinsel ilişkiyle derdi olan kadınlar değil. Su içmek, nefes alıp vermek gibi bir şey onlar için. Hemen hemen hepsi daha önce ilişkiye girmiş insanlar. Grup içerisinde zengin yakışıklı erkeklerden kalıcı bir menfaat sağlama peşinde olduklarını düşünüyorum” dedi.

Tutuklu sanık Paşa Durmuş ise emlakçı olduğunu ve Orkun Şimşek’e ev kiraladığı için ailesiyle birlikte gözaltına alındığını söyledi. Alınan savunmaların ardından ara kararını açıklayan mahkeme tutuklu sanıklardan Paşa Durmuş’un tahliyesine karar verdi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x